דקים – כל מה שצריך לדעת

מדרכי דק מעץ הפכו בשנים האחרונות לפתרון מקיף שעונה על צרכים פרקטיים ואסתטיים בעיצוב הגינה, ושילוב דק בעיצוב חוץ מעניק מראה חם ומזמין עם זיקה לטבע. באמצעות דק העץ ניתן לעצב חיפוי גדרות, שבילים, סגירת מרפסות, ריצוף של חדרי מדרגות, והכול אבל הכול על בסיס בנייה מעץ. המראה שמתקבל הוא מראה יוקרתי והמגוון הרחב של אפשרויות עיצוב בשימושים השונים מעניק לכל פינה שמשלבת שימוש בדק עץ מראה עיצובי, משודרג, מודרני ואיכותי.

תכנון והתאמה

כדי להפיק את מירב היתרונות מדק עץ, יש לתכנן בקפידה את שילוב הדק בגינה או בשטח החוץ, ועל מנת לעשות זאת יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

ראשית יש לתכנן בקפידה את מיקום הדק, צורתו וגבולותיו- על מנת שהדק ימלא את ייעודו הפונקציונאלי, יש להיעזר בבעל מקצוע מומחה שיקבע לפי תנאי השטח (סוג הקרקע, גובה האדמה וכו'..) את המבנה המומלץ מבחינת עיצוב ומטרה.

הכלל השני הוא בחירה והתאמה משטחי העץ השונים לסוג ומבנה הדק. כיום קיים מגוון רחב של עצים המשמשים בעיצוב דקים - בין סוגי העצים המשמשים לבניית דקים הנפוצים בארץ, יש עצים רכים שעברו טיפול מיוחד כמו  אורן, יש המשתמשים בעצים קשים, עמידים וחזקים שהם בדרך כלל עצים טרופיים כמו  איפאה. והבחירה בסוג הנכון שיתאים למיקום הדק, המבנה שלו, וכמובן הייעוד שלו.

אחד הדברים שייקבעו את איכותו של הדק הוא התשתית- תשתית הדק היא הבסיס עליו יושב הדק. אם תשתית הדק תיבנה בצורה מקצועית ונכונה- חיי הדק יתארכו. תשתית הדק עשויה, בדרך כלל, מעץ אורן פיני שמחוטא כנגד פגעי מזג האוויר,טרמיטים ומזיקים. לאחר הרכבתה של התשתית ניתן להתחיל בכיסוי לוחות הדק.

טיפול ותחזוקה

ומלץ לבצע טיפול בדק עץ על מנת למנוע בלאי, שחיקה, לכלוך מצטבר ודהיית הצבע. התדירות המומלצת לביצוע עבודת תחזוקה זו היא אחת לשנה. עבודות תחזוקת בדק עץ באופן מקצועי בדק שונות מניקוי ביתי רגיל של הדק לאורך השנה, משום שפעולה זו מצריכה ציוד ומכשור מקצועי מתקדם, ידע וניסיון בתחום זה וכן שימוש בחומרים מתאימים לסוגי דקים השונים

פעולת חידוש דק עץ ותחזוקתו כוללת את ניקוי משטח הדק והשלב הסופי, בו מתבצעת צביעה מחדש בשמן דק עץ המתאים לסוג העץ שממנו בנוי הדק.

לאחר טיפול כזה יקבל הדק מראה יפה, מחודש ובנוסף גם שכבת הגנה נוספת מפני קרני השמש, מזיקים ורטיבות.

במידה ואתם שוקלים לכלול דק עץ בעיצוב הגינה או בית העסק, אנחנו ב "כפרית- חרשי עץ", נספק לכם את כל המידע ונלווה אתכם משלב התכנון עד לשלב הביצוע. תוך התחשבות מלאה ברצונכם, בטעמכם, ובתנאי השטח אנו נעצב לכם דק מרשים ואיכותי ברמת גימור גבוהה שישמש אתכם בהנאה לשנים רבות.

Created by JDesign - Copyright 2008 Kafrit62.co.il